Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

Fehér Kócos - Komondor Kennel FCI

Aktuality

 

Feny Erisz Fehér Kócos a Elektra Fehér Kócos  

 nar. 1.6.2010, m: Jászkiséri Kócos Vatta, o: Ipoly von Thüringen
dne 26.8.2012 vstoupily do chovu a staly se tak našimi dalšími chovnými fenami třídy I. 

 

 

 Erisz Fehér Kócos 
 nar. 1.6.2010, m: Jászkiséri Kócos Vatta, o: Ipoly von Thüringen

- získala titul Český junior šampion v roce 2011. Letos splnila podmínku získání 4x CAC ve dvou výstavních sezónách, z toho 2x CAC na mezinárodní výstavě.  A tak v den  jejích druhých narozenin 1.6.2012 získala oficiálně titul Český šampion.   

  Erisz Fehér Kócos - splnila podmínky přiznání titulu Český šampion na MVP v Litoměřicích

Csinos Fehér Kócos

Csinos jsme viděli naposledy jako malé štěňátko, které nás ve dvou měsích opustilo a přestěhovalo se na druhý konec republiky. Nyní se k nám po třech letech dostala zpět. Naprosto úžasná mohutná fena, nádherná exteriérem a skvělá povahou. Původní majitel si ji bohužel nemohl z vážných rodiných důvodů ponechat a tak jsme si ji vzali alespoň na čas zpět k nám. Zabydlela se překvapivě rychle, druhý den už vesele s našima holkama hlídala a po pár dnech to vypadalo, jakoby snad ani nikdy neodešla. Csinos má ráda společnost a je za ni víc než vděčná... Nový domov našla v rodině akademického malíře a sochaře pana Attily Vöröse a jeho milé paní.  
 

 

   Bereme záznamy na vrhy G (předpokl. odběr léto 2012)         

If you want information on the puppies litter "G" write me on feherkocos@seznam.cz

TOP fenou roku 2011 se stala Erisz Fehér Kócos

 

  Reportáž o komondorech na tn.cz ! 
autor P. a L. Kubátovi, Fehér Kócos
Komondor je pes rastaman

 
Upozornění: Pokud máte zájem o štěňátko komondora, které bude mít předpoklady, že bude nejen vykazovat všechny exteriérové a charakterové vlastnosti, jaké má komondor mít, ale bude mít především předpoklad zdraví, obraťte se pouze na chovatele. Zajímejte se o zdravotní testy, jaké mají rodiče, případně prarodiče. V současné době vlastní chovné feny v produktivním věku v naší republice z funkčních stanic chovatelská stanice naše - Fehér Kócos, manželů Mikolášových - Király Puszta, paní Horové - Království Canny. Před několika lety na neuchovněné feně odchovala vrhy p. Cardová, fena měla vadu očního víčka, paní koupila půlroční fenku od slovenského chovatele za symbolickou cenu 6 tisíc korun, z toho mu nedoplatila 3 tisíce. Ohledně vady jím byla upozorněna, že na ní nesmí chovat... Fenka se sice hezky prezentovala i na výstavách, nicméně odchovávat na ní štěňata je vzhledem k vadě nemorální a nekorektní, je to nezodpovědné množení štěňat bez PP s pravděpodobností, že se u nich tato dědičná vada vyskytne. S několika majiteli jejích štěňat jsem byla později v kontaktu, od p. Cardové dle jejich slov dostali o plemeni mylné informace, jeden pes se (pravděpodobně i proto) dostal i do útulku. Jako klub jsme tenkrát rychle reagovali... Dál jsem například našla inzeráty paní Hnilicové, tato konkrétní fenka byla jako štěně importována z Maďarska, později byl bohužel zjištěn vysoký stupeň dysplazie kyčelního kloubu, z tohoto důvodu nemohla být vpuštěna do chovu. Štěňata jsou dokonce kříženci! Navíc genetika  dysplazie kyčelního kloubu si zřejmě vybere svou daň... V České republice jsou kvalitní zvířata, není třeba si pořídit štěně po nekvalitním jedinci, i když exteriérově i povahově je v pořádku. Jak jsem uvedla, již jsem měla tu čest se seznámit s několika majiteli komondorů, jejichž psi pocházeli z nechovných párů. Měli od "množitele" zavádějící informace o plemeni (takže si ho např. s klidným srdcem pořídili do paneláku a za pár měsíců se ho zbavovali), absolutně žádný poradenský servis, několik komondorů se dostalo do útulku (jednoho jsme odtamtud měli i my). Plemeno komondor je vzácné a nezaslouží si, aby se takto množilo. Cena štěněte není nedostupná. Je mi líto, že si zájemci pořídí štěně bez PP, u kterého je pravděpodobnost zdravotního problému a na druhou stranu polovina štěňat po vynikajících jedincích je exportována do zahraničí. Ráda bych viděla víc potomků z českých odchovů v republice než tisíce kilometrů od nás... Např. z našeho vrhu D zůstala v Čechách jen 1 fenka. Škoda, že zde nebyl větší zájem, její sestra se na světové výstavě v Dánsku v r. 2010 stala po boku své ruské majitelky Světovým Junior Šampionem.
 
 
 ARCHIV aktualit:
  Plánované mateřství potvrzeno !!!  
Ultrazvukové vyšetření naší Vattynky potvrdilo její mateřství. Více informací ohledně vrhu "E" v sekci "Štěňátka aktuálně - PUPPIES" a na našem e-mailu feherkocos@seznam.cz
 
 S potěšením oznamujeme, že naše fenka Abigél "Amber" Fehér Kócos byla zařazena do chovu, bonitace proběhla při klubové výstavě Pannonia Klubu v Ostravě. 
 
Ve smečce máme nový přírůstek - fenku Abigél "Amber" Fehér Kócos.   Amber je typickou představitelkou plemene, pyšní se titulem šampión Švédska a Norska, je dcerou světového vítěze Achilla Varpuse a je jedním z potomků naší Vatty Fehér Kócos.
Ve Švédsku žila v chovatelské stanici paní Ann-Christin Vang, která je především chovatelkou plemene puli. O Amber se starala s láskou a věnovala jí perfektní péči. "Dear Ann-Christin, thank you very much! " 
 
 
 30.9.2009 - kamarádka Helga Záleská z Mariánských Lázní odlétá z Mnichova pro pejska Sala na daleké Kapverdy !!! Na jarní dovolené v Africe k ní přišel na pláž a díky birokracii musel zůstat na místě... Následující den 1.10. večer jsme už spolu telefonovali, Helgy příběh o záchraně zlatého retrívra dopadl štastně!!! Sal si od té doby žije společně s Helgou a jejími psími slečnami v rodinném hotýlku v krásném prostředí lázeňského města. Vše se mohlo uskutečnit díky nezištné pomoci lidí v africkém hotelu, které přístup milovnice psů víc než překvapil. Jednou mi v mailu Helga napsala "Zjistila jsem, že nic v životě se neděje náhodně a pokud máme možnost a především schopnost pomoci, musíme to udělat." Její motto příjezdem Sala do Čech dostalo reálné rozměry...
 
 !!!!! Narodila se nám štěňátka !!!!!  

 

4 fenečky a 1 pejsek

we have puppies litter "D" - 4 females and 1 male  

20.7.2009 spuštěna sekce "Vzkazy a otázky"   21.7.2009 vloženo počítadlo dle země návštěvníka
 
  V časopise Pes přítel člověka byl v rubrice "Touha žít" vydán příspěvek o naší kolii (kliknout) Touha žít - Třínohá kolie Áron
 

             Jászkíséri Kócos Vatta DKK 0/0, DKL 0/0                           schválenému specialistovi MVDr. Deckerovi. Vyhodnocení stupně dysplazie v době bonitace Vatty se nevyžadovalo, náš klub se držel podmínek země původu, později jsme tuto povinnost v zájmu chovu maďarských pastevců zahrnuli do bonitačních podmínek u nás. V době, kdy již není selekce přírodním způsobem při práci u stád, ale ovlivňuje ji člověk,  je důležité vědět, jak si náš pes v tomto směru stojí. Mnoho chovatelů jakýchkoli plemen omlouvá DKK a kolikrát kulhání svých psů tím, že se stupeň onemocnění zhoršil věkem, že byli v pořádku... Již mnohokrát jsme se od některých chovatelů doslechli, že důvod, proč nevyhodnocovat DKK či DKL u svého psa je v nebezpečí při jeho uspání... Nechceme být s takovými "chovateli v jednom pytli". Vlohy a poté klinické onemocnění se dědí stejně u DKK i DKL. Vatta je ukázkovým příkladem, že pokud je pes geneticky dobře vybaven, výživa, chov a aktivita jsou v rovnováze, je dysplazie negativní i ve vyšším věku. Chov komondorů v naší chovatelské stanici není určován ambicemi, rivalitou a finančním ziskem, ale etickým přístupem a radostí ze zdravých potomků. 

na klinice MVDr. Russe - rentgen loketního kloubu na klinice MVDr. Russe - rentgen kyčelního kloubu
aktuální fotky štěňátek najdete v odchovech u vrhu "C"  
  Dne 20.3.2009 se naší feně Vattě narodily 4 fenečky a 3 pejsci.  Téměř všechna štěňata vrhu "C" jsou zamluvena, pokud máte vážný zájem, neváhejte nás kontaktovat. Štěňátka ze zahraniční krytí k odběru  v polovině května 2009, matkou je Jászkíséri Kócos Vatta, jedná se o její 3. vrh. Její potomci jsou výstavně úspěšní, někteří již uchovnění, samozřejmě záleží i na majitelích, jaké mají ambice... Z jejího druhého vrhu  jsme si ponechali v naší chovatelské stanici fenku Boncsu. Otcem štěňat vrhu "C" je krásný a úspěšný Döme von Thürigen z chovatelské stanice manželů Klossových. Döme je synem výjimečně úspěšné feny Jászkíséri Kócos Szivos, mimo mnoha jiných vítězství vyhrála i prestižní světovou výstavu Stockholm 2008. Otcem Dömeho je rovněž slavný a neméně úspěšný plemeník Pénzesgyõri Vezér. Rovněž Döme jde ve stopách svých předků, je několikanásobným vítězem, šampionem německého KFUH, několikrát CACIB, BIS3,... Má vyhotovené zdravotní testy s výsledkem HD A a testy očních vad neg. Jeho sestra Dorka von Thürigen má rovněž HD A a testy na oční vady negativní, působí v Holandsku. Döme je mohutný komondor, typický představitel plemene s pěknou stavbou těla a mimořádně bohatou srstí. Jeho velkou předností jsou rovněž silně vyvinuté sexuální pudy.
 
Döme von Thürigen
 
  Potvrdila se nám březost Vatty, čekáme štěňátka vrhu "C"
 
na klinice u MVDr. Vepřeka ultrazvukové vyšetření pozitivní
 
 
 
  Další předpokládané krytí v červnu 2009, předpoklad vrhu "D" srpen 2009. Naplánované mateřství Almy Király Puszta, výborná v povaze i exteriéru, matka Carmen Koroščenko, DKK a DKL 0/0 a další zdravotní testy. Otec světový vítěz Achill Varpus - oba chovatelská stanice Király Puszta. Alma má vyhotovené zdravotní testy - DKK 0/0, DLK 0/0, PRA, C a LL negativní. Otcem jejích štěňat by se měl stát Pénzesgyöri Argosz - vítěz mladých psů prestižního Komondoru festivalu v roce 2008, Argosz je v majetku chovatele, pochází z jedné z nejkvalitnějších a v chovu nejzodpovědnějších chovatelských stanic komondorů Maďarska. Jeho otcem je GrandCh.Hu. Pénzesgyöri Erdész. Nejen on sám, ale i jeho potomci se úspěšně prezentují. Pokud máte zájem o štěňátko, pak neváhejte a ozvěte se nám na náš e-mail feherkocos@seznam.cz, po dohodě uvítáme a i upřednostňujeme  osobní kontakt. 
 
  
  Navštěvujeme kliniku v Mimoni, jsme velmi spokojeni s přístupem MVDr. Vepřeka, jeho znalosti jsou obdivuhodné stejně jako vybavení kliniky. I banální návštěvy jsou pro nás přínosem, vždy se dozvíme nějakou zajímavost z jeho oboru. Na jedné z těchto návštěv se Alma poprvé stala dárcem krve. Vzhledem k jejímu nekonfliktnímu a sebevědomému charakteru jí byla krev odebrána z krční žíly při plném vědomí. Doufáme, že ještě někdy pomůžeme... 
 
 

Nový blok - dvojitým kliknutím zde, zahájíte úpravu bloku...

Nový blok - dvojitým kliknutím zde, zahájíte úpravu bloku...

Nový blok - dvojitým kliknutím zde, zahájíte úpravu bloku...

TOPlist