Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

Fehér Kócos - Komondor Kennel FCI

Reklama s Bolkem Polívkou a Almou

Vítejte na stránce komondor.wbs.cz v sekci Reklama s Bolkem Polívkou a Almou

Ke sklonku srpna 2011 jsme byli osloveni, zda bychom byli ochotni zúčastnit se s komondorem natáčení reklamního spotu pro společnost T-mobil. Naše odpověď byla jednoznačná, spatřovali jsme v tom úžasnou prezentaci plemene komondor, které je tak vzácné a kterému se snažíme pomoci... Jen jsme zvažovali, kterou z našich fen proslavit :) i když si samozřejmě uvědomujeme, že našim holkám je to buřt a podobné polidšťování je i hloupost... Nicméně naše myšlenky zabrouzdaly i tímto směrem. Nejvíce by si to určitě zasloužila Vattynka, naše nejstarší fena, matka a babička, pro svou rasu toho udělala tak hodně... Byla čerstvě vykoupaná a bílá srst byla opravdu běloskvoucí... Bohužel jsme jí pár dní před dotazem ostříhali partie kolem čenichu a tak se příliš nehodila pro hlavní pointu - nelze poznat, kde má pes hlavu a kde ocas... Její dcera Abigél by byla exteriérově vhodnou kandidátkou, nicméně by hlídala neustále přinejmenším lavičku, na které by ležela... Naše slečny Erisz a Elektra jsou ještě příliš mladé a stále ještě nemají dorostlou srst, která je pro komondora tak typická. Naše rozhodnutí padlo na Almu, kterou jsme narychlo vykoupali pro tak nevšední událost a modlili jsme se, aby  stihla proschnout. Naštěstí letní počasí nezklamalo.  

Reklamní spot pana Bolka Polívky s Almou zde

Pár dní před hlavním natáčením bylo zapotřebí vytvořit fotografické materiály pro billboardy.

"mazlíčka" komondora zmenšili na velikost, která by potřebovala hlídat :) Za normální situace je to u plemene komondor naopak...Alma Király Puszta se objevuje i na billboardech a propagačních materiálech

Billboard v Českých Budějovicích byl jedním z mnoha...

Vše probíhalo v Dobřichovicích nedaleko Prahy za krásného slunečního dne. Alma měla jasnou a jednoduchou roli, stát a klidně pózovat v úhlu, jaký si přál hlavní fotograf a jeho tým.

Nezbytně nutná kontrola vyhotovených fotografií ukončila páteční dopoledne. Pak následovalo čekání na schválení managementem společnosti T-mobil. Záběry s komondorem se líbily moc, a tak bylo zřejmé, že šestiletá komondorka Alma Király Puszta se na televizních obrazovkách, billboardech a propagačních materiálech ukáže. 

 

Po pár dnech následovalo natáčení spotu, v kterém po boku Bolka Polívka - mima, herce, csénáristy, dramatika a především miláčka národa známého pod přezdívkou valašký král - hrála svou roli i naše Alma. Reklamu natáčel slavný režisér Jakub Kohák, nenápadný človíček,  byli jsme nadšeni, že takovou osobnost můžeme pozorovat při jeho práci. Vzhledem k tomu, že se natáčení konalo ve večerních hodinách, sraz byl až kolem 19 hod., opět v zahradě nádherné vily. Pan Polívka si Almu koupil piškotama, které vyndal z kapsy kalhot. I když ho Alma přijala jako svého "spolupracovníka", viděla jsem, že pro něj zůstala jakousi autoritou, jakou velcí pastevci všeobecně mají. Rádi jsme Bolkem Polívkou strávili čas, je to úžasně charismatický člověk a jeho poděkování po skončení pracovních povinností si vážíme. Celý filmový štáb i lidi kolem něho byli moc fajn, s velkým zájmem se ptali na plemeno komondor, sahali na srst Almy s úctou. Postřehla jsem tento velký rozdíl mezi reakcemi inteligentních lidí a těch, řekněme "jiných", kteří občas projdou kolem našich psů s prazvláštními poznámkami o koberci, mopu a podobně. Přijeli jsme domů notně  unaveni pomalu až k ránu. I naše hvězda večera byla unavená. Také přecpaná odměnami za to, jak vzorně spolupracovala. Pro netrénovanou Almu, které nad hlavou v téměř pravidelných intervalech práská klapka, musí ležet bez hnutí a pak rychle otočit v daný okamžik hlavu, v noci, kdy se to kolem ní míhalo stíny a  naopak z jiných koutů zářily reflektory, kdy by zkrátka nejraději hlídala a ne zahálela, tak jak jí je předurčeno a tak jak je doma zvyklá, to byl nelehký úkol.

 

Na natáčení s námi byli Pavlína a Martin Marešovi, kteří si od nás před pár lety odváželi komondora "Béďu". I on se kdysi mihl v reklamě, tenkrát to bylo na džus Hello. V té době ještě mladý pes, nezkušené oko laika by v něm komondora těžko hledalo. Béďa je pes s úžasnou povahou, nejen že hlídá prostory okolí domu manželů Marešových, ale i několik desítek psů, kteří se využívají pro práci ve filmu a reklamě. Mezi jeho svěřenci najdete i malou čivavu známou jako falešný sob v reklamě s panem Čtvrtníčkem. Béďa jemu a i všem dalším mrňousům dává přednost u své misky s krmením, což jeho majitelé samozřejmě ne až tak rádi vidí... ale s jeho povahou jsou právě v těchto chvílích více než spokojeni.

Pro přehlednější úpravu sekce lze obsah rozdělit do textových "bloků". Bloky lze libovolně vytvářet, přesouvat a mazat. Jejich úpravu zahájíte dvojitým poklepáním tlačítkem myši. Textový editor se vždy spustí pouze pro vybraný blok. Jak editor pracuje naleznete ve videoukázce.

Základní tipy:

 • Používejte často nové bloky.
 • ENTER = nový odstavec.
 • SHIFT+ENTER = nový řádek.
 • Obrázek je nejprve třeba nahrát na server přes Vložit obrázek a Správce souborů.
 • Obsah z Wordu vždy přenášejte přes Vložit z Wordu.
 • NEpoužívejte mezerník pro zarovnávání objektů.
Listování umožňuje dynamicky zobrazovat a skrývat obsahy vybraných bloků:
 • Stiskněte tlačítko listování.
 • U bloků, které mají být skryty, vyplňte nově zobrazené textové pole.
 • Všechny bloky s vyplněným listováním budou na stránkách skryty, kromě prvního v pořadí.
 • Tlačítko přidat odkazy vytvoří nový blok se zástupcem, který bude na stránkách nahrazen odkazy. Tyto odkazy budou shodné s vyplněnými nadpisy u listování a budou přepínat příslušné bloky.
 • Ze všech bloků, které mají vyplněné listování, bude zobrazen vždy pouze jeden. Bloky, které nemají vyplněné listování vůbec, budou zobrazeny vždy.
 • Pokud chcete skrývat i první blok listování, vytvořte na jeho místo nový prázdný blok a použijte pro jeho nadpis výraz: %empty%

Webová stránka byla vytvořena pomocí on-line webgenerátoru WebSnadno.cz

TOPlist