Fehér Kócos - Komondor Kennel FCI

Naše mládež - YOUNG DOGS


Heidi Fehér Kócos - nar. 23.3.2013

Český junior šampion

Heidi Fehér Kócos

Heidi Fehér Kócos - mladá fena komondora, dorostenec ve stáří necelých 7 měsíců

Heidi nese krev zakladatelky naší chovatelské stanice Fehér Kócos, Jászkiséri Kócos Vatty. Vatta se nesmazatelně zapsala do budoucnosti plemene komondor (více o ní na její stránce ), z jejích čtyř vrhů se do chovu prosadilo hned několik potomků - Abigél, Ares, Bájos, Csárdás, Cerberus, Erisz a Elektra Fehér Kócos.

Tříměsíční Elektra, Erisz a Estillka s mámou Vattou

17-ti měsíční feny plemene KOMONDOR - Elektra a Erisz Fehér Kócos

Všichni Vatty testovaní potomci mají negativní dysplazii, v tom skvěla její velká devíza, předávala své geny ohledně zdravých kyčlí dál, i když samozřejmě DKK ovlivňují oba rodiče... V naší CHS jsme si ponechali dvě feny z posledního vrhu Vatty, otec Ipoly von Thüringen, světový vítěz 2010, Elektru a Erisz. Více o tomto konkrétním vrhu naleznete zde Očekáváme i nadále pokračování v tomto duchu, potomstvo s negativní dysplazií. V roce 2013 jsme úspěšně nakryli fenu Elektru Fehér Kócos maďarským plemeníkem Bokorszeri Aba "Csángó", který vynikal mohutnou, pevnou a souměrnou stavbou těla, vynikající kvalitou srsti a perfektním pigmentem. Vzhledem k tomu, jak jsme byli nadšeni kvalitou štěňat a krytí bohužel nebylo možné opakovat, rozhodli jsme se v naší CHS ponechat jedno ze štěňat,  Heidi Fehér Kócos. Bylo to dle mého jedno z nejlepších rozhodnutí na naší chovatelské dráze.

V našich je očích je Heidi naprosto úžasná a zdá se, že po rodičích zdědila jen to nejlepší. Co se týká exteriéru, není to žádný prcek, má silnou kostru, perfektní pigment, pěkný nůžkový skus a jak se ukazuje i velmi kvalitní srst. I s její povahou jsme naprosto spokojeni. Heidi - na cvičáku, máme už po "práci" :)
 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

Vzhledem i k tomu jaká je, jsme začali pokoušet obedienci. Cvičíme jen pomocí odměňování, pochvaly a pamlsky, tedy pozitivní metodou... Je více méně spíš takový maskot, obzvlášť teď v pubertě devil ale já věřím, že jednoho dne předvede to co umí i v prostředí s jejími psími kamarády, nejen všechno skvěle doma... Nicméně nemáme v tomto směru žádné ambice, je to čistě jen zábava a pokud by to Hajdulku nebavilo, rozhodně bychom nic nelámali přes koleno... Zatím se ale zdá, že si naše výlety na Slovanku užívá, obzvlášť pokud příjdou kamarádi, její velké lásky - bratři vlkodavi heart

                 Fehér Kócos Komondor Kennel - Heidi, 11 months    

TOPlist