Fehér Kócos - Komondor Kennel FCI

Aktuálně o potomcích Fehér Kócos

 

Vítejte na stránce komondor.wbs.cz v sekci Aktuálně o potomcích Fehér Kócos

(zde máme velký skluz, na aktualizaci stránek nemáme tolik času, jak bychom si přáli...)

Světová výstava Finsko 2014

Tentokrát pro naši chovatelskou stanici velký úspěch, ačkoli osobně jsme nezúčastnili... protože zvítězil a BOB dostal "Atte" - syn naší feny Csárdás Fehér Kócos a psa Démona Fehér Kócos, který se narodil v CHS naší kamarádky Suski Turkkila. 
Wolfsirius get´s Your Attention a Miia Koivisto Os Salo
foto:

World dog show 2014 - Wolfsirius Get´s Your Attention

Csinos má nový domov

Jsme opravdu velmi, velmi rádi, že Csinos, která se k nám po třech letech vrátila, má tak hezký nový domov. Našla ho v rodině akademického malíře a sochaře Atily Vöröse a jeho milé paní Moniky nedaleko od nás. S Csinos se tak můžeme vídat daleko častěji, než s jinými štěňaty, která se u nás narodila. Atila stál kdysi u zrodu naší chovatelské stanice (jedno ze štěňat jsme po něm i pojmenovali, pejsek našel domov u Hermana Juciuse v Litvě) a nyní je hrdým majitelem krásné feny komondora, jakou Csinos bezesporu je. A nejen exteriér má krásný, ale i ta její psí dušička je naprosto úžasná! A my jsme šťastní za ní, když slyšíme stále slova obdivu, jaké skvělé zvíře manželé Vörosovi získali.. 

  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
      

 

Cerberus Fehér Kócos  zařazen do chovu.  Po ukončení výstavního ceremoniálu X. klubové výstavy Pannonia Klubu proběhla bonitace Cerberuse (Jászkiséri Kócos Vatta x Döme von Thüringen), a my jsme rádi, že pes kvalit, kterými Cerberus bezesporu oplývá, je od data 10.4.2011 dalším krycím psem plemene Komondor. Jeho popis v bonitačním listu je tak krásný, že jsme na něj opravu pyšní, víme že jeho čas teprve příjde. Jak se ostatně vyjádřil maďarský rozhodčí Dr. Levente "Elegantní, velkého skeletu, kvadratický, předpoklad, že bude velmi reprezentativní pes." a dále "Vhodný pro nejisté feny, podpoří kvalitu zdraví a srsti". Cerberus má vyhodnocené oční testy prosté, DKK 0/0, DLK 0/0.

 

Z Německa z chovatelské stanice von Lärchenveg přišla radostná zpráva od Bärbel Kloss - Csilla Fehér Kócos (Jászkiséri Kócos Vatta x Döme von Thüringen), vnučka slavné Jászkiséri Kócos Szivós, má vyhotovené zdravotní testy s těmi nejlepšími výsledky: HD A, OCD negativní, PL negativní.

Posíláme díky do Finska za nové fotky mladé feny Csárdás Fehér Kócos (Jászkiséri Kócos Vatta X  Döme von Thuringen), která žije v chovatelské stanici Wolf Sirius paní Sussany Turkkily. Jak název její CHS napovídá, věnuje se převážně chovu plemene Československý vlčák, přesto nedokázala odolat pastevcům s dredy... Csárdás byla prvním jejím komondorem, za pár měsíců si z naší CHS Fehér Kócos odvážela pejska Démona z vrhu Almy Király Puszta X Argosz Pénzesgyori.   

  

Dáridó Fehér Kócos - majitelka Elena Sokolova, Moskva

         - opět úspěch fenky po Almě a Argoszovi ! 

Dáridó se narodila 26.8.2009, ačkoli tak mlaďounká, je již zběhlou na poli výstavním a ostatní vystavovatelé nejen na východě od nás s ní již co by s konkurencí jistě počítají ... V Rusku proběhla celoroční soutěž o nejlepšího komondora roku 2010 - 31.12.2010 byly zveřejněny výsledky již 4. kola soutěže o Nejlepšího komondora roku. Této soutěže se zúčastnila i Dáridó Fehér Kócos, která byla nominována na "Objev roku 2010". Dáridó na výstavním poli nasbírala 140 bodů, čímž se dostala do vedení a zvítězila! Ačkoli jsou již známy oficiální výsledky, vyhlášení proběhne v únoru 2011 v rámci oslav plemene komondor... 

BLAHOPŘEJEME !!! Поздравляю Вас и благодарю Вас, Елена и Даша !!! Молодцы!!!
 

Учредители рейтинга "Лучший комондор года" рады представить вам победителей 2010 года!
....Победитель Номинации "Открытие 2010 Года"

    Dáridó Fehér Kócos (вл. Соколова Е.) - 140 балловDáridó Fehér Kócos


Zde výčet množství show nejen v Rusku, ale i jiných zemích, kterých se Dáridó v roce 2010 účastnila:

Всероссийская выставка «Фаворит» Эксперт Kaselj Denis (Словения) Класс щенков Очень перспективная
Международная «Евразия-2» Эксперт WALDEMAR MROWIEC (Poland) Класс щенков Очень перспективная, Лучший щенок
Региональная выставка клуба «Коралл» Эксперт Сармонт Т. (Беларусь) Класс юниоров Отлично, ЮСАС, Лучший юниор
Региональная выставка клуба «СПК» Эксперт Масленникова Н. Класс юниоров Отлично, ЮСАС, Лучший юниор, БИС юниоров
Международная выставка "SUMMER of BELARUS-2010" Эксперт CRISTIAN STEFANESCU (Romania) Класс юниоров Отлично
Международная «Смоленский бриллиант» Эксперт Л. Галиаскарова Класс юниоров Отлично, ЮСАС, ЛПП

Чемпионат Мира - Дания  
Světová výstava Dánsko - Herning

Эксперт Gunnel Holm (Финляндия) Класс юниоров
Třída mladých

Отлично, Юный Чемпион Мира 
Výborná,
Světový Junior Šampion

Международная выставка «Россия-2010» Эксперт – М. Герасимова Класс юниоров Отлично-2
Национальная монопородная выставка «Комондор-2010» Эксперт - DOROTHEA CAROLL (Ирландия) Класс юниоров Отлично-2
Международная выставка «Киевская Русь-2010» Эксперт – В. Хижняк (Украина) Класс юниоров Отлично, ЮСАС, Лучший юниор
Международная выставка «Хрустальный Кубок Украины» Эксперт – Paivi Eerola (Финляндия) Класс промежуточный отлично, САС, CACIB, ЛС
Всероссийская выставка «Арта» Эксперт – Е. Борисова (Беларусь) Класс промежуточный отлично, САС, ЛС, ЛПП, БИГ-4
Региональная выставка «Кумир» Эксперт – Краковская Л.
 
Класс промежуточный
отлично, САС, ЛС, ЛПП
Региональная выставка «Фауна»11.12.10 г. Эксперт – Родина И. Класс промежуточный отлично, САС, ЛС, ЛПП

Cerberus  Fehér Kócos - rodina paní Petry Szabó se za námi přišla podívat na VI. Hanáckou výstavu, národní výstavu v Olomouci, která se konala 7.-9.1.2011. Ačkoli Cerberuse na tuto show nepřihlásili, přijeli nám ho ukázat a připomenout mu výstavní prostředí... Blátivé prostředí sice nepřálo bílým psům, ale i tak jsme využili příležitosti k vytvoření jeho obrázku... Cerberus je velmi vysoký, téměř dvouletý pes, u kterého jako přednost vidíme velmi kvalitní hustou srst, tmavý pigment, kompletní chrup s pěkným nůžkovým skusem. Povahově je to pes vyrovnaný, zvyklý především na společnost malých dětí.    

Dáridó Fehér Kócos - majitelka Elena Sokolova, Moskva - získala v Kijevě na Ukrajině titul CAJC, Nejlepší mladý jedinec, Junior šampion Ukrajiny a CAC, CACIB a Šampion Ukrajiny. Handlerem je mladinká Dáša Sokolova, která Dáridó předvádí už od štěňátka, vč. Světové výstavy v Herningu 2010, kde získali titul Světového junior vítěze. GRATULUJEME k tak pěkným výsledkům!!!

 posuzování na kruhu - Dáridó vpravo Dáridó s Dášou 

Dostali se k nám fotografie fenečky Erató Fehér Kócos, majitelka paní Martina Matušková. Děkujeme :-) Máme radost z toho, jak si pravý život komondora může na farmě Matuškových Eratka užívat.

 I kočka je pro pasteveckého psa přítel a je jí ochráncem, pokud není cizí...Erató a Benji


Erató se střetu s kozou nebojí :-) 
Mezinárodní výstava psů Riga, Lotyšsko 31.10.2010

Výstavy se zúčastnila BOGI Fehér Kócos (HD A, ED A, eye tests neg.) - majitelka Sandra Kaleja. BOGI získala CAC, CACIB, BOB a titul Baltic Winner 2010. CONGRATULATIONS !!!

Bogi Fehér Kócos

WORLD DOG SHOW 2010 Denmark

World Junior Winner - Dáridó Fehér Kócos

Komondor - young female Dáridó Fehér Kócos - World Junior Winner

 

Velkým úspěchem se může pochlubit mladá fenečka z našeho chovu Dáridó Fehér Kócos, která na Světové výstavě v Dánsku dne 24.6.2010 získala titul World Junior Winner !!! Dáridó pochází z prvního vrhu Almy Király Puszta, otcem je Penzesgyöri Argosz. Blahopřejeme majitelce p. Eleně Sokolovové z Moskvy k vítězství na této prestižní světové soutěži. World Winner CACIB (psi) získal Ipoly von Thüringen, World Winner CACIB (feny) a Best of Breed BOB získala Jászkiséri Kócos Szivós. Oba jmenovaní jsou v majetku manželů Klossových z Německa. Ipoly je otcem našeho posledního vrhu štěňátek, které najdete v "Odchovech" pod písmenkem "E". Szivós je babičkou štěňátek, jejich jména začínají písmenkem "C".
   

Radost nám udělal Becses Fehér Kócos, který je v majetku paní Zuzany Koptové. Becses pochází ze spojení naší Jászkiséri Kócos Vatty a Baliházi Cselló, oba rodiče DKK 0/0. Vyhodnocení dysplazie loketního a kyčelního kloubu je i u Becsese negativní stejně jako vyšetření ohledně očních vad (Becsese sestry Bájos "Adri" a Bogi mají vyhodnocenou  dysplazii - rovněž negativní ).  Becses je souměrné stavby těla, perfektního pigmentu, čistého tmavého oka s nádhernými víčky, bohaté srsti, prostorného pohybu, co se týká charakteru je to pejsek velmi vyrovnaný.                

Becses Fehér Kócos

   Bogi Fehér Kócos - další událost se odehrála v dalekém Lotyšku, další potomek naší Vatty  fenka Bogi Fehér Kócos má vyhodnocené HD 0/0 a ED 0/0 !!! Stejné spojení jako fenka "Adri" - Bogi otcem byl překrásný pes Cselló Baliházi, v rodině manželů Klossových nazývaným "Bundi" , impozantní komondor s ušlechtilým charakterem. Jak je vidět, Vatta je vzhledem k jejímu zdraví velkým přínosem pro budoucnost vzácného plemene KOMONDOR ! V jejím rodokmenu jsou jistě důležití její rodiče, obzvlášť matka Álom, která měla vyhodnocené HD 0/0. Jak je vidět, genetická informace se při výběru kvalitního krycího psa nese dál... A to je jeden z cílů našeho chovatelského záměru. 

Bogi Fehér Kócos

  

Do chovu ja zařazena fenka Bájos "Adri" Fehér Kócos, HD 0/0, ED 0/0, oftalm.vyšetření negativní, třída chovnosti I. - dcera naší Vatty a Baliházi Cselló. Toto spojení je cenné nejen kvůli zdravotním testům rodičů a jejich sexuálnímu apetitu, který se dědí, ale i kvůli jejich vynikajícím povahovým vlastnostem. Adri tak oplývá po rodičích skvělým charakterem a mimo dráhy mateřské a výstavní se připravuje na roli canisterapeutického psa. 

 

   Bájos Fehér Kócos - vyhodnocení DKK 0/0, DLK 0/0 (HD A and ED A ), 

vyšetření očních chorob prosté      genetické vyšetření krve na CSNB prosté   

 Adri se v ch. st. Király Puszta pomalu připravuje na bonitaci, je již třetím potomkem Vatty, který přispěje k obohacení  genofondu plemene komondor. Z prvního vrhu Fehér Kócos byl již využit Ares Fehér Kócos (DKK 0/0, PRA neg.), ve Lotyšsku se na mateřské povinnosti bude připravovat i sestra Bájos "Adri" - Bogi Fehér Kócos.
 
  

Webová stránka byla vytvořena pomocí on-line webgenerátoru WebSnadno.cz

 
TOPlist