Fehér Kócos - Komondor Kennel FCI

Erisz Fehér Kócos

Erisz Fehér Kócos - nar. 1.6.2010
DKK 0/0, DKL 0/0 , oční testy PRA, C, LL,... negativní, tř. chovnosti I., výška 70,5 cm, váha 46 kg

Erisz Fehér Kócos ve věku 8 týdnů


 Od prvních okamžiků Erisz vynikala tmavým pigmentem a velmi hustou srstí, i když ve vrhu štěňátek nebyl absolutně žádný outsider a celkově jej hodnotíme nadprůměrným, co se týká kvality srsti. Co jsme obdivovali, byli její černé drápky, které ne vždy u komondora můžete spatřit... 

     Erisz má hustou, velmi kvalitní srst, typickou samičí hlavu, správný rámec, pevný hřbet, tmavý pigment, pěknou mechaniku pohybu, plnochrupá s nůžkovým skusem. Ophtalmologické testy prosté všech klinických příznaků na možná oční onemocnění a vady. V povaze velmi odvážná a nebojácná fena, je perfektní v ostraze.

    Jejím největším úspěchem je mimo Klubového vítěze mladých, Vítěze speciální výstavy (SK), několika CAJC, CAC, CACIB a BOB především umístění na Komondor festivalu, kde se stala Nejkrásnější mladou fenou. Získala tituly Český junior šampion a Český šampion.       

     Erisz byla také vyhodnocena jako TOP fena plemene komondor roku 2011. Za psi se prezentoval a TOP psem se stal její otec Ipoly von Thüringen. 

mladý komondor - téměř dvouletá Erisz Fehér Kócos, Nord Bohemia Canis 2012 Komondor - chovná fena Erisz Fehér Kócos

Komondor festival Monor 25.6.2011 - Erisz Fehér Kócos - Nejkrásnější mladá fena
Erisz Fehér Kócos ve věku 17-ti měsíců - za fotografii děkujeme panu Martinovi Smrčkovi: 

Erisz Fehér Kócos - rok 2011, věk 17 měsíců  

Erisz měla svou výstavní premiéru 10.4.2011 na X. klubové výstavě Pannonia Klubu a hned zazářila... V konkurenci porazila i svou sestru Elektru, získala V1, CAJC a titul Klubového vítěze 2011. V závěrečné soutěži Nejlepší mladý se umístnila na pěkném druhém místě. Druhé její předvedení proběhlo na XII. Podjizerské výstavě v Mladé Boleslavi, kde získala taktéž výbornou. 

 Zleva Elektra Fehér Kócos V2, Erisz Fehér Kócos V1, CAJC, Klubový vítěz 2011

 

Erisz ve věku 10 měsíců - povýstavní focení - XII. Podjizerská výstava v Mladé BoleslaviErisz Fehér Kócos 10 months

Procházka v lese a pár fotek, Erisz ve věku 8,5 měsíceErisz Fehér Kócos ve věku 8,5 měsíců

 

 

TOPlist