Fehér Kócos - Komondor Kennel FCI

Štěňátka aktuálně - PUPPIES


Štěňátka vrhu "I" k odběru

We have litter "I" for sale!

 
All puppies come with export pedigree, passport, chip and high-quality vaccination, de-wormed and socialized of course... 
litter "CH"             litter "I"

Mothers are our females Erisz Fehér Kócos and Elektra Fehér Kócos - both HD A/A, ED 0/0, eye tests negative. Their mother is our female Jászkiséri Kócos Vatta and their father is Ipoly von Thüringen, World winner. Both parents are HD negative also. Their siblings Abigél, Afrodita, Ares, Bogi, Bájos, Becses, Cerberus, Csilla and Csárdás have HD A/A also... Puppies´s fathers live in front hungarian kennels, we  selected between the best males. Their names are Bokorszeri Cudar and Szábóréti Balta. We expect health, primarily negative dysplasia, good body and movement, dark pigment, quality coat, clear and dark eyes, complete teeth and temperamental and balanced character with sex drive in future. If you are interested in puppy from us, please write me to e-mail mail feherkocos@seznam.cz   

Abigél Fehér Kócos and her litter "F"

Krytí bylo naplánováno s ohledem na socializaci na jaro z důvodu lepšího startu štěňat do života, kdy jsme přesvědčeni, že je i pro nové majitele zdaleka lepší pořídit si štěňátko v létě...
Štěňátka nám tentokrát porodily Elektra a Erisz Fehér Kócos, obě DKK 0/0, DLK 0/0, oční testy, tř. chovnosti I. Vzhledem k tomu, že v jejich pedigree se opakuje negativní dysplazie, očekáváme od spojení s vybranými krycími psy opět především zdravá a temperamentní štěňátka, jejich kyčle nebudou zatížené dysplazií. Oba krycí psy jsme vybrali v zemi původu, opět s ohledem nejen na exteriér, ale i charakter a zdraví... Krycí pes Bokorszeri Cudar pochází ze stejného spojení jako krycí pes Bokorszeri Aba, jehož geny jsme využili u našeho vrhu H, který považujeme jako nadprůměrný. Z tohoto vrhu jsme se rozhodli ponechat fenku Heidi, která je tedy u nás k vidění. Ačkoli je Cudar mladý pes, z našeho pohledu co se týká exteriéru a stavby těla v současnosti jednoznačně jedním z nejlepších komondorů v Maďarsku a rozhodně show kvality, kterou předvedl na světové výstavě, komondor festivalu i maďarských národních výstavách. V majetku chovatelky Melindy Talpai. Pro Erisz jsme vybrali krycího psa Szabóréti Baltu, DKK 0/0, kterého jsme s jeho majitelem Csabou Partizerem konzultovali jako krycího psa už v loňském roce, nakonec jsme se dohodli na krytí s Baltou až v letošním roce, především kvůli vhodnější době socializace štěňátek. Balta se prezentuje na výstavách, spíše ale jej majitel vyzdvihuje díky jeho povaze jako pracovního psa, z toho důvodu jsme jej i vybrali právě pro fenu Erisz. Oba vrhy se narodili na konci května, do nových domovů budou odcházet o letních prázdninách, v druhé polovině července.    
S budoucími majiteli dopředu konzultujeme jejich podmínky pro plemeno, venkovní prostory, zkušenosti se psy... V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat, rádi s Vámi probereme vše od toho, co se Vás zajímá a o komondorovi nevíte, až po Vaše individuální přání, cenu štěňátka apod. Částečně Vám o nás snad napoví pár slov zde, něco málo o naší filosofii a o tom, jak štěňátka žijí s mámou ještě v našem domově... U nás pak poznáte babičku štěňátek Vattu, 11tiletou fenu, zdravou a temperamentní, její tělesná a psychická schránka je stále ve výborné formě, a i dceru Elektry, roční puberťačku Heidi.     

Štěňátka předáváme samozřejmě s PP, čipem, několikrát odčervená a oočkovaná, s kupní smlouvou, s granulkami do začátku a přidáme deku VetBed, nového majitele vybavíme informacemi ohledně krmení i syrovou stravou... S tím vším nabízíme pro nás samozřejmý a stálý chovatelský servis.

VRH "CH"
 
 
    
VRH "I"
 

    

Konkrétní dotazy Vám zodpovíme na tel. čísle 733 292 149 nebo prostřednictvím elektronické pošty feherkocos@seznam.cz Rádi Vás u nás uvidíme i dříve než při odběru štěněte, stačí si dohodnout termín...

...něco málo z historie...

Druhý týden života

 

  
První týden života         
 
  Tak tady nám je jen jeden den
 
Upozornění: Pokud máte zájem o štěňátko komondora, které bude mít předpoklady, že bude nejen vykazovat všechny exteriérové a charakterové vlastnosti, jaké má komondor mít, ale bude mít především předpoklad zdraví, obraťte se pouze na chovatele. Zajímejte se o zdravotní testy, jaké mají rodiče, případně prarodiče.    
 
V současné době se počet chovných zvířat i v České republice zvýšil, není nemožné si pořídit zvíře s PP.... Všichni u nás uchovnění jedinci jsou plnochrupí, exteriérem odpovídají standartu, mají zdravotní testy.  Před několika lety na neuchovněné feně odchovala vrhy p. Cardová, fena měla vadu očního víčka, paní koupila půlroční fenku od slovenského chovatele za symbolickou cenu 6 tisíc korun, z toho mu nedoplatila 3 tisíce. Ohledně vady jím byla upozorněna, že na ní nesmí chovat... Fenka se sice hezky prezentovala i na výstavách, nicméně odchovávat na ní štěňata je vzhledem k vadě nemorální a nekorektní, je to nezodpovědné množení štěňat bez PP s pravděpodobností, že se u nich tato dědičná vada vyskytne. S několika majiteli jejích štěňat jsem byla později v kontaktu, od p. Cardové dle jejich slov dostali o plemeni mylné informace, jeden pes se (pravděpodobně i proto) dostal i do útulku.
Štěňata po rodičích bez PP mohou být vzhledem k ne příliš rozsáhlé genetické základně ovlivněné blízkou příbuzeneckou plemenitbou, což pro ně může mít fatální následky! Majitelé psů bez PP jsou velmi vynalézaví ohledně propagace štěňat bez rodokmenu... Např. slovenský množitel argumentoval tím, že pracovní psi nemají PP, to prý je rozdíl mezi pracovním psem a psem výstavním. Toto je však naprostá lež a holý výmysl, jak vysvětlit parazitování na snaze chovatelů. Dál jsem například našla inzeráty paní Hnilicové, tato konkrétní fenka byla jako štěně importována z Maďarska, později byl bohužel zjištěn vysoký stupeň dysplazie kyčelního kloubu, z tohoto důvodu nemohla být vpuštěna do chovu a majitelé jí prodali. Bohužel, štěňata jsou dokonce kříženci! Navíc genetika  dysplazie kyčelního kloubu si zřejmě vybere svou daň - více o DKK zde. Není to jen o plemenu Komondor, uvedla bych i příklad inzerce půlročního Puliho bez PP - na můj dotaz mi prodávající odpověděla, že štěně je bez PP, koupila ho od někoho v České Lípě, paradoxně tedy kousek od nás... Víc se o tom vyjadřovat nechtěla, jen mi sdělila, že za něj zaplatila 9.000,- Kč. Trochu dost ze bezpapíráka. V České republice jsou kvalitní zvířata, není třeba si pořídit štěně po nekvalitním jedinci, i když exteriérově i povahově je v pořádku. Jak jsem uvedla, již jsem měla tu čest se seznámit s několika majiteli komondorů, jejichž psi pocházeli z nechovných párů. Měli od "množitele" zavádějící informace o plemeni (takže si ho např. s klidným srdcem pořídili do paneláku a za pár měsíců se ho zbavovali), absolutně žádný poradenský servis, několik komondorů se dostalo do útulku (jednoho jsme odtamtud měli i my). Plemeno komondor je vzácné a nezaslouží si, aby se takto množilo. Cena štěněte není nedostupná. Je mi líto, že si zájemci pořídí štěně bez PP, u kterého je pravděpodobnost zdravotního problému a na druhou stranu polovina štěňat po vynikajících jedincích je exportována do zahraničí. Ráda bych viděla víc potomků z českých odchovů v republice než tisíce kilometrů od nás... Např. z našeho vrhu D zůstala v Čechách jen 1 fenka. Škoda, že zde nebyl větší zájem, její sestra se na světové výstavě v Dánsku v r. 2010 stala po boku své ruské majitelky Světovým Junior Šampionem.                          
první chvíle všichni pohromadě s maminkou
TOPlist