Fehér Kócos - Komondor Kennel FCI

Odchovy G‚ H‚.. litters

Vítejte na stránce komondor.wbs.cz v sekci Odchovy G, H,.. LITTERS

 

VRH "H" - štěňátka narozena 23.3.2013

          Bokorszeri Aba "Csángó"                                                 

                            Elektra Fehér Kócos                                                                 Bokorszeri Aba
             
HD A/A, ED A/A, ophtal. testy neg.                                                     

Oba rodiče Elektry mají vyhodnocenou negativní dysplazii, její pokrevní či polokrevní sourozenci Abigél, Afrodita, Ares, Bogi, Bájos, Becses, Cerberus, Csilla, Csárdás a Erisz mají negativní dysplazii rovněž. Otec štěňat pochází z chovatelké stanice Bokorszeri, majitel pan Árpád Lappints. Jeho rodiče pochází ze slavných chovatelských stanic Matyás Király Udvari a  Penzesgyöri. Aba, kterého rodina majitele nazývá "Csángó" je mohutný pes, vysoký 76cm, váží 75 kg. Aba je velice pohledný pes, jeho srst je nadprůměrné kvality, oči jsou temné a oční víčka s nádhernou tmavou linkou. Elektře a Csángóvi se narodilo 7 krásných štěňátek, velmi pěkný, vyrovaný vrh. Očekáváme zdraví, perfektní pigment, velice kvalitní srst, negativní dysplazii a ve všech směrech nadějná štěňátka, která budou mít mimo jiné i předpoklad vyšší a mohutnější stavby těla.

Hagrid Fehér Kócos - komondor puppy 7 weeks old

Hagrid - export Finsko - jak jinak než jméno po obrovi z Harryho Pottera. Hagrid byl vůbec největší štěně, které se u nás narodilo. Suski, která si od nás odvezla do své CHS už třetího komondora, měla od prvních chvil oči jen pro něj a tak její volba byla jasná. Doufáme, že z Hagrid udělá nejen v severských zemích tzv. díru do světa.
Hagrid Fehér Kócos - Finland, 9 months old komondor male                                                                  

Hugo Fehér Kócos - komondor puppy 7 weeks old

 

                        

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hugo - export Švýcarsko - Hugo má paničku s malou Charlie, svou smečku a čičiny. Žije ve švýcarských Alpách, ale čas od času zavítá i do Čech, čemuž jsme velice rádi.  A určitě i uvítáme, pokud se poštěstí a ve Švýcarsku vstoupí do chovu. Zatím to vypadá velmi nadějně :).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hannibal Fehér Kócos - komondor puppy 7 weeks oldHannibal - Česká republika - jako jediný z pejsků zůstal v ČR, v rodině, která poprvé viděla komondora na TV obrazovce, v době, kdy šla reklama s Almou a Bolkem Polívkou. Dobře, že se dívali :) Hannibal dělá společnost nejen dospělcům, ale i malému děvčátku a jorkšírovi.

 

 

 

 

 

 

 

 Hajnal Fehér Kócos - komondor puppy 7 weeks oldHajnal - export Nizozemí - na Hajnal čekala v Holandsku starší kamarádka, fenka Dáma, která se rovněž narodila v naší CHS, tedy i Fenneke Dicken se k nám vrátila po letech pro další štěně. Hajnal jsme jako jediné dali jméno maďarské, význam slova svítání, jitřenka, její domácí jméno Georgina ale bude slyšet určitě častěji...
 

 

 

 

 

 

 

Hailie Ann Fehér Kócos - komondor puppy 7 weeks oldHailie Ann - export Finsko - se dostala do finské rodiny, kde již komondory chovali a zatoužili opět po štěňátku. Hailie Ann je temperamentní holka, která jim určitě radost bude dělat :)

 

 

 

 

 

 

 

 

Heuréka Fehér Kócos - komondor puppy 7 weeks old Heuréka - Česká republika - Hera našla svůj nový, milý domov v Kadani v rodině Zichových, kde už zkušenosti s plemenem komondor mají letité... a i na malé štěňátko čekala komondoří babička, která ji vlídně přijala.

 

 

 

 

 

 

 

 

Heidi Fehér Kócos - komondor puppy 7 weeks oldHeidi - Česká republika - naše děvčátko z hor :) u nás nakonec zůstalo, už jsme ji nedokázali někomu nabídnout. Heidi je nejen moc šikovná, roste z ní pěkná fenečka. Povahou se zdá být po své mámě Elektře a babičce Vatě, ale vidíme v ní i jejího otce, a i to nás těší...

    zkrocení divokého koně

 s dětmi z vesnice... s dětmi z vesnice...


    

Feně při porodu vždy pomáháme, nikdy na něj není sama V době venčení mámy štěňátka odpočívají na elektrické podlážce    

                   Šťastný pohled mámy Elektry
je nám jeden den :) štěně spokojeně spí a já si užívám tu pohodu :)    některá štěňata mají perfektní pigment už třetí den po narození  štěňátka vážíme každý den - tady fenečka 11 dní stará

 

VRH "G" - štěňátka narozena 21.8.2012

 
Alma Király Puszta                                                    Cerberus Fehér Kócos
- both parents HD A/A, ED A/A, ophtal. testy neg.     Almince se narodili dva kluci - Gulliver a Goliáš :)Komondor - CHS Fehér Kócos - Gulliver a Goliáš


Oba rodiče pochází z "českého" zdravotně sledovaného chovu. Toto spojení jsme měli naplánované již delší dobu - Cerberus neoplývá nejen zdravotními přednosti, pěknou stavbou těla, kvalitou srsti atd., ale i v povaze je to typický zástupce plemene. Navíc o Cerberusovi, jeho sourozencích i polokrevných sourozencích toho víme nepřekonatelně víc, než u kteréhokoli jiného krycího psa. Jeho mámu Vattu máme doma, víme co předávala dalším generacím, a to je pro chovatele velmi důležitý aspekt. 
Pro "Kerbiho" byla záležitost splynutí dvou těl prvotní zkušeností, Alma pro ně byla jakousi zkušenou a trpělivou učitelkou, nicméně v podstatě z toho důvodu čítá náš vrh "G" pouze dva pejsky. Nelitujeme málopočetného vrhu, jsme velmi rádi, že jeho krev bude v těch dvou tělíčkách kolovat. Jen nás mrzí, že jsme některým zájemcům o štěňátko od nás museli sdělit, že pro ně budeme mít štěňátko až z vrhu příštího... Co se týká pojmenování pejsků, i tentokrát jsme vybírali jména na míru. A tak máme Gullivera a Goliáše :)
Goliáš Fehér Kócos Gulliver Fehér Kócos
 


 
 
 

 


 

     Komondor - CHS Fehér Kócos - kontakt štěňat s domácími zvířaty Malí komondoři z Fehér Kócos - štěňátka 5 týdnů Romanovská ovečka a malý komondor z CHS Fehér KócosCHS Fehér Kócos - štěňátko komondora a podílová AN koza Malý komondor na procházce s kamarádkou :D

   Fehér Kócos - vrh G - Gulliver a Goliáš
Od tohoto spojení si slibujeme především zdraví, štěňátka s výbornou mechanikou pohybu a temperamentem, pěkným exteriérem, tmavým pigmentem, nůžkovým skusem a plným chrupem...Sedmiletá komondorka Alma si užívala březost v poklidném žití na zahradě

 

 

 

 

 

Pro přehlednější úpravu sekce lze obsah rozdělit do textových "bloků". Bloky lze libovolně vytvářet, přesouvat a mazat. Jejich úpravu zahájíte dvojitým poklepáním tlačítkem myši. Textový editor se vždy spustí pouze pro vybraný blok. Jak editor pracuje, naleznete ve videoukázce.

Základní tipy:

 • Používejte často nové bloky.
 • ENTER = nový odstavec.
 • SHIFT+ENTER = nový řádek.
 • Obrázek je nejprve třeba nahrát na server přes Vložit obrázek a Správce souborů.
 • Obsah z Wordu vždy přenášejte přes Vložit z Wordu.
 • NEpoužívejte mezerník pro zarovnávání objektů.
Listování umožňuje dynamicky zobrazovat a skrývat obsahy vybraných bloků:
 • Stiskněte tlačítko listování.
 • U bloků, které mají být skryty, vyplňte nově zobrazené textové pole.
 • Všechny bloky s vyplněným listováním budou na stránkách skryty kromě prvního v pořadí.
 • Tlačítko přidat odkazy vytvoří nový blok se zástupcem, který bude na stránkách nahrazen odkazy. Tyto odkazy budou shodné s vyplněnými nadpisy u listování a budou přepínat příslušné bloky.
 • Ze všech bloků, které mají vyplněné listování, bude zobrazen vždy pouze jeden. Bloky, které nemají vyplněné listování vůbec, budou zobrazeny vždy.
 • Pokud chcete skrývat i první blok listování, vytvořte na jeho místo nový prázdný blok a použijte pro jeho nadpis výraz: %empty%
 • Chcete-li při přepnutí bloku rolovat okno na horní část bloku, přidejte za text bloku výraz: %top% (např.: Dovolená%top%)
TOPlist