Fehér Kócos - Komondor Kennel FCI

Kolostrum

Vítejte na stránce komondor.wbs.cz v sekci Kolostrum

Kolostrum, u nás častěji nazývané jako mlezivo, je speciální tekutina produkovaná mléčnou žlázou bezprostředně v době po porodu. Jeho úloha je obrovská, na něm závisí život narozeného tvora, je vyloženě jeho startem do života. V prvních dnech zajišťuje pasivní imunitu, přestože již předtím narozené tělíčko ji částečně získávalo ještě v době vývinu v matčině těle přes placentu. Příjem kolostra je pro něj životně důležitý, ještě není schopno imunitních reakcí a produkování vlastních protilátek.

Kolostrum obsahuje nejen imunitní faktory, ale i růstové faktory, vitamíny, minerály, aminokyseliny, významné bílkoviny a protilátky, které jsou přímo účinné proti virům, bakteriím a plísním.

Je nesmírně důležité, aby štěňátka přijmula přiměřené množství kvalitního mleziva během prvních 24 hodin života. To mu poskytuje ochranu před omožným onemocněním díky pasivnímu přenosu mateřských protilátek. Tato imunita pomůže chránit štěně do doby, kdy jeho imunitní systém je dostatečně zralý, aby produkoval své vlastní protilátky.

Kravské a kozí kolostrum se využívá při podpoře imunitního systému dětí i dospělých, jsme přesvědčeni o tom, že pokud je kolostrum jako doplněk výživy ceněné ohledně lidské spotřeby, nemá o nic menší blahodárné účinky jako doplněk stravy psů... Na trhu je nabízené mlezivo pro štěňata, většinou je chovatelé potřebují jako doplněk pro štěňátka s nižší hmotností, k doplnění energie, v případě nadpočetních vrhů... . My díky narození kůzlat máme pro naše štěňátka vlastní kozí kolostrum, i když jej potřebovat nebudou, dostanou tento malý bonus zdraví závdavkem. Pro nás je obzvlášť cenné, a to z toho důvodu, že víme, že nepochází od zvířat krmených různými krmnými směsemi, nejsou napíchané antibiotiky a růstovými hormony. Naše zvířata jsou krmena kvalitními produkty zemědělství, pasou se na čistých plochách, které nejsou zamořené škodlivinami a chemicky ošetřované a pokud se do jejich těl dostane nějaká chemie, pak je to jen potřebné očkování a odčervení. Kolostrum od našich koz je ta nejpřirozenější a nejčistší forma imunity a vitamínů, které můžeme malým štěňátkům mimo mateřského kolostra jejich matky dát my...

 

Pro přehlednější úpravu sekce lze obsah rozdělit do textových "bloků". Bloky lze libovolně vytvářet, přesouvat a mazat. Jejich úpravu zahájíte dvojitým poklepáním tlačítkem myši. Textový editor se vždy spustí pouze pro vybraný blok. Jak editor pracuje, naleznete ve videoukázce.

Základní tipy:

 • Používejte často nové bloky.
 • ENTER = nový odstavec.
 • SHIFT+ENTER = nový řádek.
 • Obrázek je nejprve třeba nahrát na server přes Vložit obrázek a Správce souborů.
 • Obsah z Wordu vždy přenášejte přes Vložit z Wordu.
 • NEpoužívejte mezerník pro zarovnávání objektů.
Listování umožňuje dynamicky zobrazovat a skrývat obsahy vybraných bloků:
 • Stiskněte tlačítko listování.
 • U bloků, které mají být skryty, vyplňte nově zobrazené textové pole.
 • Všechny bloky s vyplněným listováním budou na stránkách skryty kromě prvního v pořadí.
 • Tlačítko přidat odkazy vytvoří nový blok se zástupcem, který bude na stránkách nahrazen odkazy. Tyto odkazy budou shodné s vyplněnými nadpisy u listování a budou přepínat příslušné bloky.
 • Ze všech bloků, které mají vyplněné listování, bude zobrazen vždy pouze jeden. Bloky, které nemají vyplněné listování vůbec, budou zobrazeny vždy.
 • Pokud chcete skrývat i první blok listování, vytvořte na jeho místo nový prázdný blok a použijte pro jeho nadpis výraz: %empty%
 • Chcete-li při přepnutí bloku rolovat okno na horní část bloku, přidejte za text bloku výraz: %top% (např.: Dovolená%top%)
TOPlist