Fehér Kócos - Komondor Kennel FCI

Naše ovečky

Vítejte na stránce komondor.wbs.cz v sekci Naše ovečky

      
    
Komondor je především pastevecký pes. Koně, kočky nebo drůbež sice má rád, ale sami vidíme, že to není úplně to pravé ořechové... i proto jsme se rozhodli pořídit ovečky.  Otevřeli jsme další naši Pandořinu skříňku v tom dobrém slova smyslu a rozšířili tak náš zvěřinec a znásobili tak další radosti i starosti...

Stádo oveček z P.O.K.R. ranče, odkud jsme si přivezli naše beránky :)     Mnoho věcí je pro nás - co by chovatele koní - samozřejmých, nechtěli jsme ale nic zanedbat a proto jsme rádi sáhli po poučné knížce o chovu ovcí, kterou nám věnoval sám její autor, dlouholetý chovatel ovcí -  pan Ing. Michal Kurka. Manželé Kurkovi jsou nejen chovatelé ovcí, ale i hrdí majitelé pejska od nás, obrovského Fondorka :) Jehňata jsme si mohli přivézt od nich i některého z dalších majitelů našich štěňat, ale vzhledem k době, kterou by musela strávit na cestě, jsme je nakonec pořídili od chovatelky paní Tučkové, která ovce chová na P.O.K.R. ranči nedaleko od nás. Paní Tučková chová Romanovské ovce a Suffolky, které připouští berany Clun Forst a bylo opravdu z čeho vybírat! Našim holkám jsme udělali novými bečícími přírůstky radost ohromnou. Jestliže jsou pro nás dalším obohacení našeho žití, pak pro ně dvojnásob :) Po pár měsících jsme měli ohledně chovu ovcí jasno a pořídili Johanku, kterou čekal veselejší osud než beránky... pak Mášu a postupem doby se naše stádo začalo rozrůstat o jehňátka narozená u nás.  
Bylo dojemné, když se do dovezených jehňat mávnutím proutku holky zamilovaly, ale i po narození našeho prvního odchovu jehňat to vypadalo, že všechny chtějí ty malé prcky adoptovat... A i báječné byli okamžiky, kdy se i pár týdnů stará štěňátka seznamovala s ovečkami. Každopádně s pořízením ovcí jsme se dostali až k úplné hloubi ryzí komondoří duše. Ať už kdokoli komondory posouvá kamkoliv, je to především pastevec a jeho vrozený cit pro život s domácími zvířaty se u oveček projevil naplno...  

   

 

  

 

Pro přehlednější úpravu sekce lze obsah rozdělit do textových "bloků". Bloky lze libovolně vytvářet, přesouvat a mazat. Jejich úpravu zahájíte dvojitým poklepáním tlačítkem myši. Textový editor se vždy spustí pouze pro vybraný blok. Jak editor pracuje naleznete ve videoukázce.

Základní tipy:

 • Používejte často nové bloky.
 • ENTER = nový odstavec.
 • SHIFT+ENTER = nový řádek.
 • Obrázek je nejprve třeba nahrát na server přes Vložit obrázek a Správce souborů.
 • Obsah z Wordu vždy přenášejte přes Vložit z Wordu.
 • NEpoužívejte mezerník pro zarovnávání objektů.
Listování umožňuje dynamicky zobrazovat a skrývat obsahy vybraných bloků:
 • Stiskněte tlačítko listování.
 • U bloků, které mají být skryty, vyplňte nově zobrazené textové pole.
 • Všechny bloky s vyplněným listováním budou na stránkách skryty, kromě prvního v pořadí.
 • Tlačítko přidat odkazy vytvoří nový blok se zástupcem, který bude na stránkách nahrazen odkazy. Tyto odkazy budou shodné s vyplněnými nadpisy u listování a budou přepínat příslušné bloky.
 • Ze všech bloků, které mají vyplněné listování, bude zobrazen vždy pouze jeden. Bloky, které nemají vyplněné listování vůbec, budou zobrazeny vždy.
 • Pokud chcete skrývat i první blok listování, vytvořte na jeho místo nový prázdný blok a použijte pro jeho nadpis výraz: %empty%
 • Chcete-li při přepnutí bloku rolovat okno na horní část bloku, přidejte za text bloku výraz: %top% (např.: Dovolená%top%)
TOPlist