Fehér Kócos - Komondor Kennel FCI

Drůbež hrabavá i vodní :)

Vítejte na stránce komondor.wbs.cz v sekci Drůbež hrabavá i vodní :)

Slepice

Na tom našem dvoře všechno to krákoře... :) První slepičky jsme kdysi podědili. Pan Jelínek, který v našem domě kdysi bydlel, nám je přenechal... A tak u nás na zahradě bydlelo nejdřív asi 5 slepic, vždy jsem je považovala za hloupá stvoření a neměla k nim úctu :D Naše pipky mají zateplený kurník s výběhem a možností si odskočit na zelené... :)Časem je vystřídali holokrčky, vynesené slepice, kterým stačila chvilka a nesly o 106. Později jsme si pořídili slepičky Dominanty, kropenaté a šedé, později i horaly černé. Kolem nich se nosí a svůj harém obhospodařuje kohout, který hlídá tak dobře, že už několikrát jsem se držela minimálně za jednu nohu a vyhrožovala mu gilotýnou... Nicméně někdo musí dělat mezi holkama pořádek, a za druhé bez něj bychom neměli násadové vajíčka, z kterých se pak v líhni klubou malá kuřátka :) V současné době máme běžně kolem 35 hybridů, tedy slepic vyšlechtěných vyloženě na snášku, navíc jsme si pořídili Maransky a Araukany - v průběhu roku 2014 budeme nabízet kohoutky od těchto plemen. Za "byt a stravu" tak sbíráme každý den tolik vajec, že zásobujeme nejen celou rodinu, ale ještě nabízíme naše vejce zájemcům, kteří nejsou uspokojení s vajíčky "bez barvy a zápachu" z obchodních řetězců. A kdo se nespokojí s "obyčejnými" BIO vejci, ten si může zarezervovat barevná vejce Maransek nebo od slepic Araukany nazelenalá, která navíc mají menší obsah cholesterolu.

A ta husa chodí bosa ...

...husy jsme chovali už kdysi, pěkné hejno. Velkou radost jsem z nich neměla, na zahradě se místy nedalo kam šlápnout..  Houser byl zmetek a na svou troufalost doplatil... Ale pravdou je, že měly výborné maso, nepříliš tučné oproti tomu, jaké jsme znali odjinud. A tak už máme zase pana a paní Smithovi :) Na jaře 2014 tento pár vyvedl žlutá housátka.

... a ta kačka blátotlačka :)

Jsou krásné, další pastva pro naše oči... Pořídili jsme si nádherné kachny ruánské, které jsou ze všech druhů kachen nejvíce podobné kachnám divokým. Pro začátek 2 kachničky a k nim frajer kačer :) Patří mezi nejtěžší plemena kachen a traduje se, že ze všech mají nejlepší maso. Vzhledem k tomu, že kachny ruánské mají potlačený pud kvokavosti, koupili jsme právě především kvůli nim umělou líheň, kterou jsme umístnili tak, aby nám byla co nejvíc na očích - v naší kuchyni...
                                                

Brojleři

Abysme toho neměli málo, kupujeme brojlerová kuřata, která si vykrmujeme po našem... Maso se s koupeným kuřecím nedá absolutně srovnat. Chuťově a i stavbou svaloviny je to prostě jiný pták :) a i váhou, nejtěžší kusy mají 4,5kg.

Pro přehlednější úpravu sekce lze obsah rozdělit do textových "bloků". Bloky lze libovolně vytvářet, přesouvat a mazat. Jejich úpravu zahájíte dvojitým poklepáním tlačítkem myši. Textový editor se vždy spustí pouze pro vybraný blok. Jak editor pracuje, naleznete ve videoukázce.

Základní tipy:

 • Používejte často nové bloky.
 • ENTER = nový odstavec.
 • SHIFT+ENTER = nový řádek.
 • Obrázek je nejprve třeba nahrát na server přes Vložit obrázek a Správce souborů.
 • Obsah z Wordu vždy přenášejte přes Vložit z Wordu.
 • NEpoužívejte mezerník pro zarovnávání objektů.
Listování umožňuje dynamicky zobrazovat a skrývat obsahy vybraných bloků:
 • Stiskněte tlačítko listování.
 • U bloků, které mají být skryty, vyplňte nově zobrazené textové pole.
 • Všechny bloky s vyplněným listováním budou na stránkách skryty kromě prvního v pořadí.
 • Tlačítko přidat odkazy vytvoří nový blok se zástupcem, který bude na stránkách nahrazen odkazy. Tyto odkazy budou shodné s vyplněnými nadpisy u listování a budou přepínat příslušné bloky.
 • Ze všech bloků, které mají vyplněné listování, bude zobrazen vždy pouze jeden. Bloky, které nemají vyplněné listování vůbec, budou zobrazeny vždy.
 • Pokud chcete skrývat i první blok listování, vytvořte na jeho místo nový prázdný blok a použijte pro jeho nadpis výraz: %empty%
 • Chcete-li při přepnutí bloku rolovat okno na horní část bloku, přidejte za text bloku výraz: %top% (např.: Dovolená%top%)
TOPlist